European Finale Forum Foren-Übersicht European Finale Forum
Forum für Benutzer des Notationsprogramm Finale zum Austausch von Erfahrungen und Tipps

FAQFAQ   SuchenSuchen   MitgliederlisteMitgliederliste   BenutzergruppenBenutzergruppen   RegistrierenRegistrieren 
 ProfilProfil   Einloggen, um private Nachrichten zu lesenEinloggen, um private Nachrichten zu lesen   LoginLogin 

luknjasta partitura

Neues Thema eröffnen   Neue Antwort erstellen    European Finale Forum Foren-Übersicht -> Zahtevnejše teme
Vorheriges Thema anzeigen :: Nächstes Thema anzeigen  
Autor Nachricht
nejc becan

BeitragVerfasst am: Fr März 11, 2005 10:38 pm    Titel: luknjasta partitura Antworten mit Zitat

lep pozdrav

nekaj besed o luknjasti partituri smo sicer spregovorili na seminarju, ampak vseeno bi bil zelo vesel recepta in navodil za tako obliko izgleda partiture.
sam sem prisel samo do stopnje, kako popolnoma pobrises prazne takte, ne vem pa npr., kako se znebiti staff namea, cleffa ter predznakov itd. na zacetku strani. v glavnem, zelo bi bil vesel celotnega postopka.
hvala lepa
nejc

Vito

BeitragVerfasst am: Fr Apr 22, 2005 8:07 am    Titel: Re: luknjasta partitura Antworten mit Zitat

Živjo Nejc!

Oprosti za zelo pozen odgovor - od danes naprej bom pa Forum pregledoval vsak dan. Luknjasta partitura se sestoji iz skrivanja razliènih notacijskih elementov, ki jih lahko izklopiš/vklopiš v meniju "Staff Attributes" (stolpca na levi in desni strani) za vsak sistem posebej v celoti. Prikaz elementov pa lahko reguliraš tudi na vsako 128-inko vsakega takta in sistema posebej, s tem da doloèiš tako imenovane "Staff Styles" (Staff Menu). Je zelo enostavno, èe pa ne prideš mimo kakšnih trikov, mi pa vse probleme napiši v Forum.

Lep pozdrav!

Vito

Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden Website dieses Benutzers besuchen
nejc becan

BeitragVerfasst am: Mi Apr 27, 2005 3:28 pm    Titel: Re: luknjasta partitura Antworten mit Zitat

hey

staff hiding ni noben problem, ampak kako vkljucis staff name, da se ti pokaze pred novim vstopom instrumenta. Ce uporabim samo staff style "hide staff", potem izgine vse in staff namea ne morem prikazati...
hvala za pomoc...
lp nejc

nejc becan

BeitragVerfasst am: Mi Apr 27, 2005 3:29 pm    Titel: Re: luknjasta partitura Antworten mit Zitat

hey

staff hiding ni noben problem, ampak kako vkljucis staff name, da se ti pokaze pred novim vstopom instrumenta. Ce uporabim samo staff style "hide staff", potem izgine vse in staff namea ne morem prikazati...
hvala za pomoc...
lp nejc

Vito

BeitragVerfasst am: Mi Apr 27, 2005 4:36 pm    Titel: Re: luknjasta partitura Antworten mit Zitat

Hello Nejc!

To bo pa tezje, vsaj avtomaticne funkcije za to ni. Recimo skrij prazne sisteme (Hide Saff) ter ustvari imena instrumentv vsakic znova s Text Expression.

Obstajata se dva nacina z boljsim rezultatom (z uporabo Ossia Measure ali z zapletenimi nastaviitvami v Document options), ki pa sta izredno zamotana za razlozit preko maila. Od 20. pa do 26. maja bom v Sloveniji, poklici me na 031/374424, pa se dobiva in ti pokazem ta dva trika.

Pravkar pa sem zacel testirati Finale 2006 - morda so te probleme resili (dvomim).

Lp!

Vito

Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden Website dieses Benutzers besuchen
Neues Thema eröffnen   Neue Antwort erstellen    European Finale Forum Foren-Übersicht -> Zahtevnejše teme Alle Zeiten sind GMT
Seite 1 von 1

Gehe zu:  
Sie können keine Beiträge in dieses Forum schreiben.
Sie können auf Beiträge in diesem Forum nicht antworten.
Sie können Ihre Beiträge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Sie können Ihre Beiträge in diesem Forum nicht löschen.
Sie können an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum